,,Bo kultura czyni cuda” – Dzień Bardzo Kulturalny

25 Listopad 2019 r.
Redaktor: szczerba
,,Bo kultura czyni cuda” – Dzień Bardzo Kulturalny

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem i Izraelem.

Jego idea jest niezmienna do dziś – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. W Polsce obchodzimy to święto od 2006 roku. W tym dniu wszyscy są dla siebie mili i kulturalni, służą sobie wzajemnie pomocą i ciepłym słowem, mają uśmiech na twarzach.

Nasza szkoła, zainspirowana tym świętem, 22 listopada obchodziła Dzień Bardzo Kulturalny. Uczniowie pod opieką p. Wiesławy Gronczewskiej przygotowali na ten dzień moc atrakcji. Każdy uczeń i pracownik otrzymał naklejkę z uśmiechem, jako zachętę do dzielenia się nim z innymi. Społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej na projekcję prezentacji o Dniu Życzliwości, a także bajkę ,,O ciepłym i puchatym”. Uczniowie odśpiewali piosenki o kulturze i szacunku, uczestniczyli w zabawach integracyjnych i stworzyli ,,Bukiet kulturalny”. Krążyła także poczta pozdrowień i miłych słów. Wyłoniono laureatów konkursu na rymowankę o kulturze i życzliwości, a także ukoronowano Króla i Królową Kultury, wybranych poprzez głosowanie. Na każdego czekał słodki poczęstunek – pyszne domowe babeczki, ozdobione miłym przesłaniem. Poczęstowano nimi także pracowników urzędu gminy w Pokrzywnicy. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze, przepełnionej życzliwością i dobrymi nastrojami.