Dzień Babci i Dziadka

26 Styczeń 2023 r.
Redaktor: szczerba
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 24 stycznia odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia zawitali do naszej szkoły dziadkowie, babcie, a nawet prababcie i pradziadkowie. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas 1-3 instrumentalną interpretacją utworu “Dla Elizy” Ludwiga van Beethovena. Pani Dyrektor, Agnieszka Osiecka, przywitała licznie przybyłych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W specjalnie udekorowanej sali, w stylu charakterystycznym dla Polski lat 80-tych, dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III pod kierunkiem wychowawców, przeniosły swoich najbliższych w minione czasy i zaprezentowali program artystyczny oparty o realia PRL-u pt. „Za czym kolejka ta stoi, czyli romantyczna historia babci i dziadka”. I to był świetny pretekst do opowieści o tym, jak wyglądało codzienne życie dziadków w epoce PRL-u. Co dla nich było wtedy luksusem? Dziadkowie ze wzruszeniem mogli powspominać czasy swojej młodości. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały także swoje liczne talenty: taniec, śpiew oraz grę na instrumentach. Wyrecytowali, zagrali, wyśpiewali swoim dziadkom najpiękniejsze słowa wdzięczności i uznania. Była to prawdziwa ,,uczta” duchowa dla dumnych babć i dziadków.
Popisy wnuków zostały nagrodzone gromkimi brawami, a wnuczęta obdarowały Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy, a każdy wnusio i wnusia mogli posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci.
Wszystkim babciom i dziadkom raz jeszcze życzymy STO LAT i pociechy z wnuków przez cały rok.