Dzień Edukacji Narodowej w Gzowie

19 Październik 2021 r.
Redaktor: szczerba
Dzień Edukacji Narodowej w Gzowie

15 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Na część artystyczną uroczystości składały się humorystyczne scenki, a także wiązanka refleksji na temat życia szkoły i zawodu nauczyciela, w wykonaniu uczennic klas VII-VIII, wyreżyserowane przez p. Joannę Banasiak. Oprócz wymownych recytacji i skeczy, uczniowie klas II-III zaprezentowali tańce, piosenki oraz utwory instrumentalne, podkreślając tym samym ważną rolę nauczycieli w rozwijaniu ich zainteresowań i pasji.

Nie zabrakło również serdecznych życzeń i podziękowań, w trakcie których przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom własnoręcznie przygotowane laurki dziękując za ich pracę.

Na zakończenie wszyscy zainteresowani zatańczyli w rytm południowoafrykańskiego przeboju „Jerusalema”- taniec, który ,,podbił świat” i od kilku miesięcy jest jednym z najbardziej popularnych utworów w sieci.  Wspólny taniec Jerusalema, czyli Dance Challenge wywołał uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Naładowani pozytywną energią wróciliśmy do swoich zajęć.