I miejsce naszej uczennicy w Powiatowym konkursie recytatorskim online – „Znane i lubiane zawody”

19 Maj 2021 r.
Redaktor: szczerba
I miejsce naszej uczennicy w Powiatowym konkursie recytatorskim online – „Znane i lubiane zawody”

Powiatowy konkurs recytatorski online – „Znane i lubiane zawody”

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Gzowie przystąpiła do powiatowego konkursu recytatorskiego pt. “Zawody znane i lubiane” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie filia w Pułtusku. W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych oraz klasy IV. Cele konkursu były następujące: kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej, zgodnie z założeniami polityki oświatowej państwa, rozwój zdolności recytatorskich, rozwijanie umiejętności językowych, prezentacja umiejętności artystycznych, nabywanie umiejętności nagrywania i publikowania w Internecie.

Uczestnicy zaprezentowali wiersze, mówiące o zawodach takich, jak: muzyk, weterynarz, lekarz, dietetyk, informatyk. Rekwizyty i stroje, przygotowane przez rodziców i uczniów, nawiązywały do zawodów, o których była mowa w wierszach.

Uczniowie wykazali się dużym talentem recytatorskim, a także aktorskim. Pokazali naprawdę wielką odwagę, talent, wrażliwość, pomysłowość, kreatywność. Stosowali różne ujęcia i kompozycje tła, uatrakcyjniając nagranie recytacji. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

W linku poniżej wyniki konkursu: