Narodowe Czytanie w Gzowie

27 Wrzesień 2021 r.
Redaktor: szczerba
Narodowe Czytanie w Gzowie

Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego

 

We wrześniu nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2021, organizowaną pod patronatem pary prezydenckiej. Tym razem czytanie odbyło się na sali gimnastycznej. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna.

Uczniowie klasy 8, w ciekawych strojach, wprowadzili nas w opowieść o rodzinie Dulskich ukazując ją w niezbyt pozytywnym świetle. Książka łączy w sobie elementy tragizmu i komizmu, dzięki czemu wady, takie jak obłuda czy materializm zostają złagodzone.

Prezydent RP Andrzeja Duda, zachęcając do udziału w akcji, napisał: „Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W tym wyjątkowym czasie wspólne czytanie klasyki literatury stało się doskonałą okazją do wzbudzenia poczucia jedności. Warto w tym miejscu znowu przytoczyć słowa prezydenta RP, który w swym liście kolejno stwierdza: “Narodowe Czytanie nieprzerwanie się rozwija i przynosi wiele przyjemności wszystkim jego współtwórcom. Mam nadzieję, że razem powtórzymy ten sukces.” Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Joanna Banasiak