Spotkanie z dietetykiem

1 Grudzień 2021 r.
Redaktor: szczerba
Spotkanie z dietetykiem

Dnia 30 listopada 2021 r. w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z panią dietetyk Arletą Prus – Konieckiewicz zorganizowane w ramach innowacji „Moja przygoda z książką”, które jest realizowane przez nauczyciela biblioteki. Prelegentka odczytała  “Bajkę o warzywach i jedzeniu”. Uczniowie wypowiedzieli się na temat treści utworu. Ponadto przypomnieli sobie zasady prawidłowego odżywiania. Prowadząca spotkanie szczególną uwagę zwróciła na piramidę zdrowego odżywiania oraz na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się, jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. W trakcie pogadanki pani dietetyk podkreśliła, że duże znaczenie odgrywa zjadanie śniadania przed przyjściem do szkoły. Zwróciła uwagę na fakt, iż istotne dla zdrowia jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Przekonywała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku.

Zachęcała ponadto do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Sport oraz zdrowe odżywianie ściśle łączą się ze sobą.

Dziękujemy pani Arlecie Prus – Konieckiewicz za ciekawą prelekcję. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas wykładu pomoże naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych podopiecznych.

Joanna Banasiak