VII Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

11 Grudzień 2019 r.
Redaktor: szczerba
VII Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

W czwartkowy wieczór, 5 grudnia 2019r. odbyło się niezwykłe spotkanie, którego głównym bohaterem była twórczość ks. Jana Twardowskiego, wybitnego poety, jednego z najbardziej lubianych polskich autorów, a zarazem patrona naszej szkoły, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Jego wspaniałe wiersze, mimo upływu czasu nie straciły nic ze swojej aktualności i nadal niosą nam uniwersalne wartości. Wiersze i piosenki wykonywane przez uczniów naszej szkoły tworzyły wspaniały klimat, odpowiedni do rozmyślań. Dzieląc się refleksją o tajemnicy życia i przemijania, chcieliśmy odkryć w poetyckich strofach księdza Jana, to co dobre, piękne i wartościowe, by móc zawsze powiedzieć „żyję nie tylko dla siebie … ale i dla innych”.

Niezwykły nastrój tworzyły lampy, zapalone świece oraz cicho płynąca muzyka. Po pierwszej części wieczornicy – „dla ducha”, było coś dla ciała – gorąca kawa, herbata i ciasteczko. W drugiej części goście zostali zaproszeni do obejrzenia krótkiej pantonimy zatytułowanej ,,Ręce”, historii stworzenia świata i losów człowieka, który musi ciągle wybierać miedzy dobrem a złem. 

 Mamy nadzieję, ze ten wieczór wyciszył nasze zmagania z codziennym pospiechem i zbliżył nas nieco do cieplejszych relacji z drugim człowiekiem.