WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI IM. JOACHIMA LELEWELA I BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W PUŁTUSKU

23 Listopad 2021 r.
Redaktor: szczerba
WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI IM. JOACHIMA LELEWELA I BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W PUŁTUSKU

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI IM. JOACHIMA LELEWELA I BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W PUŁTUSKU

18 listopada uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne udali się na wycieczkę do Biblioteki im. Joachima Lelewela oraz do Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

W Bibliotece im. Joachma Lelewela uczniowie poznali prezentację na temat Dnia Pluszowego Misia, a także ciekawą jego historię. Uczestniczyli w konkursie – odgadnij imię bajkowych Misiaków. Padały prawidłowe odpowiedzi. Czytelnicy dowiedzieli się o życiu niedźwiedzi. Po prezentacji wszystkim wręczono kolorowe naklejki z misiami.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W Bibliotece Pedagogicznej uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki, jej historię i zasoby. Prowadząca spotkanie przybliżyła najmłodszym tematykę ekologiczną oraz zasady segregacji śmieci. Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o środowisko naturalne. Na przykładzie opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej pochodzącego z książki “Teatrzyki z morałem, czyli Rady nie od parady”, zaprezentowanego przez nauczyciela bibliotekarza, poznali niszczycielską działalność człowieka i życie zwierząt w zanieczyszczonym środowisku.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością. Następnie utrwalali wiedzę na “Magicznym dywanie”, bawiąc się i ucząc poprzez zabawę. Wykonali zadania, wykazali się ponadto umiejętnością współpracy, refleksem, zwinnością, a także dobrą orientacją przestrzenną i kreatywnością. Zabawy na Magicznym Dywanie sprawiły uczestnikom spotkania mnóstwo radości.

Wycieczka była pełna wrażeń. Na pewno długo pozostanie w pamięci.

Joanna Banasiak