Wycieczka do Warszawy

16 Grudzień 2019 r.
Redaktor: szczerba
Wycieczka do Warszawy

13 grudnia 2019 r. uczniowie klas I-III  mogli stać się twórcami sztuki poprzez aktywny udział w warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie. Podczas warsztatów odbyły się zajęcia plastyczne – „Malowanie na szkle”. Zaczynając od konturów, kończąc na barwnym wypełnieniu, powstawały obrazki o tematyce zimowej i świątecznej. Warsztaty zaowocowały pięknymi pracami. Po skończonej pracy dzieci zwiedzały poszczególne działy marketu budowlanego. Na zakończenie udanego spotkania uczniowie dostali pamiątkowe gadżety z logiem Castoramy, a w podziękowaniu zaśpiewali piosenkę ,,Wesołych Świąt wszystkim”.

Po wizycie w Castoramie była lekcja wf w Hangarze 646, która składała się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy, takich jak: wspólna rozgrzewka, nauka podstaw skakania na trampolinach, skoki na poduszki czy współzawodnictwo na ściance wspinaczkowej.

Zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze udali się jeszcze do Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka na zajęcia poświęcone monetom – ich historii, budowie, rodzajom. Rozwiązując zagadki, dzieci podążały tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata, dowiadując się  dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt, i jednocześnie poznając proces projektowania i produkcji monet. Najwięcej emocji dostarczyła im jednak wizyta w Skarbcu, gdzie każdy mógł dotknąć, a nawet spróbować podnieść 12 kilogramową sztabkę złota. Jej wartość to około 2,5 mln zł.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i wzbogaciła ich wiedzę. Z pewnością będą ją mile wspominać.