WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

30 Czerwiec 2021 r.
Redaktor: szczerba
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Gzowie w dniach od 8- 11 czerwca 2021r. wyjechali na wycieczkę w malownicze góry Tatry.

Głównym celem wycieczki było poznanie obiektów i zabytków historii państwa polskiego oraz ciekawych miejsc turystycznych i historycznych regionu górskiego. Zwiedziliśmy:

  • Kopalnię Soli Bochnia – wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni miała charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi.
  • Zakopane Wielką Krokiew – wjazd na taras widokowy, gdzie sprawdziliśmy z jakiej perspektywy skoczkowie narciarscy tacy jak Adam Małysz, Kamil Stoch, czy Piotr Żyła ruszali po zwycięstwo. Gubałówkę – na którą wjechaliśmy, skąd podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr,
  • Dolinę Kościeliską –pieszy szlak turystyczny, który pokonaliśmy w trzecim dniu naszej wycieczki. Na trasie szlaku zobaczyliśmy niepowtarzalne okazy skalne oraz roślinność górską.
  • Kraków – wraz ze Smoczą Jamą- miasto tysiącletniej historii, dawna siedziba królów i stolica kraju, a dzisiaj jedna z ważniejszych europejskich metropolii.

Podczas czterodniowego pobytu dopisywały nam nie tylko humory ale i dobra pogoda. Zadowoleni z bagażem doświadczeń powróciliśmy do szkoły.