DZIEŃ DZIECKA W GZOWIE

21 Czerwiec 2021 r.
Redaktor: szczerba
DZIEŃ DZIECKA W GZOWIE

 

Dnia 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Gzowie odbył się piknik na świeżym powietrzu. Celem imprezy, przygotowanej z myślą o uczniach powracających do placówki po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, była pomoc dzieciom i młodzieży w ponownym odnalezieniu się w szkolnej rzeczywistości. Uczniowie mogli przebywać w małych grupach rówieśniczych w towarzystwie nauczycieli i wychowawców. Okazja nie tylko do zabawy, ale też do rozmów prowadzonych twarzą w twarz, niekiedy pierwszy raz po wielu tygodniach ograniczonych kontaktów osobistych, sprawiła, że święto minęło w radosnej i życzliwej atmosferze.

Piknik rozpoczął się o godzinie 8.00. Uczniowie przygotowali sobie najpierw odpowiednie miejsce do spędzenia czasu w najprzyjemniejszym – w ich ocenie – otoczeniu. Na terenie wokół szkoły rozłożyli koce i maty do siedzenia, każda klasa wybierała miejsce, w którym dzieci czuły się komfortowo. Pierwsze dwie godziny szkolnego dnia dziecka upłynęły na rozmowach, zabawach edukacyjnych i wspólnym odpoczynku.

O godz. 10.00 w odpowiednio wietrzonej sali gimnastycznej rozpoczął się quiz związany z życiem i działalnością Patrona szkoły, ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie mieli okazję odpowiedzenia na przygotowane specjalnie dla nich pytania, które w większości nawiązywały do biografii i twórczości Patrona. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywali od prowadzącej – pracownika biblioteki szkolnej pani Joanny Banaszak – słodki upominek.

O godz. 11.00 pani Agnieszka Osiecka – dyrektor szkoły – złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia w imieniu całego Grona Pedagogicznego. Po przekazaniu dzieciom kolejnego słodkiego upominku poprosiła także wszystkich uczestników szkolnej imprezy o udanie się w pobliże szkolnego boiska, ponieważ tam czekała na dzieci kolejna niespodzianka. Przygotowany został poczęstunek – kiełbaski pieczone przy ognisku. Po wspólnym zjedzeniu posiłku rozegrany został mecz pomiędzy uczniami starszych i młodszych klas.

Dzięki otwartemu podejściu do próśb i oczekiwań uczniów, którzy w taki właśnie sposób chcieli świętować Dzień Dziecka, osiągnięty został założony uprzednio cel spotkania na świeżym powietrzu – dzieci miały możliwość przebywać w szkole, w towarzystwie koleżanek, kolegów i pracowników szkoły, ale bez obciążenia zajęciami dydaktycznymi. Z pewnością przyczyniło się to do poprawy atmosfery pracy w kolejnych dniach oraz pomogło w ponownym zaklimatyzowaniu się w szkole po bardzo długim okresie pracy w trybie zdalnym.