Kampania społeczna ,,Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”

24 Wrzesień 2019 r.
Redaktor: szczerba
Kampania społeczna ,,Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”

19 września 2019 roku gościliśmy w naszej szkole dostojnych gości z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z Warszawy, którzy zorganizowali imprezę dla naszych uczniów w ramach “Kampanii społecznej – “Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”. Głównym założeniem akcji była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez promowanie używania elementów odblaskowych. Wszyscy uczniowie wzięli udział w trzech panelach tematycznych.

Jeden z nich prowadzony był przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie i dotyczył nauki jazdy po torze rowerowym.

Kolejnym punktem programu było spotkanie, w którego czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zaprezentowali film ” Tak, chcę być bezpieczny”, następnie omówili ukazaną w nim tematykę.

Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” w Ostrołęce omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Serdecznie dziękujemy !